iPad od Microsoftu z 1992 roku

W poszukiwaniu informacji do kolejnego wpisu trafiłem na prawdziwą kopalnię. Prawie podskoczyłem z radości kiedy ją odkryłem. Ponieważ materiału badawczego było tak wiele, postanowiłem, że stworzę osobny wpis.

os-history.de

WinPad

Zapytanie co to w ogóle jest. Od razu tłumaczę. Microsoft myślał o rynku mobilnym na długo kiedy stał się on powodem do nazywania obecnych czasów erą Post-PC.
22 maja 1990 roku Microsoft wydał Windowsa 3.0, który był interfejsem graficznym działającym w środowisku systemu operacyjnego MS-DOS.

W tym samym roku Microsoft powołał zespół badawczy, który miał opracować dokumentacje i projekt przeznaczony dla urządzeń przenośnych. Pracę nad samym systemem rozpoczęły się dopiero dwa lata później. Utworzona wtedy grupa pracowała nad projektem, który otrzymał nazwę WinPad. Microsoft poprzez ten projekt chciał zmienić sposób w jaki użytkownicy wchodzą w interakcję z urządzeniem. Prace były na tak zaawansowanym stopniu, że w 1994 roku Microsoft podpisał umowę z siedmioma największymi producentami OEM na świecie. Były to wtedy między innymi Compaq, Motorola i NEC, a także inne firmy, które w późniejszym czasie zdominowały rynek HandHeld PC.

Niestety system o nazwie kodowej WinPad wyprzedzał swoje czasy. Był zbyt zaawansowany jak na 16 bitowe standardy. Innym problemem była także zbyt droga technologia produkcji akumulatorów, które i tak nie były w stanie zapewnić optymalnego i funkcjonalnego korzystania z dedykowanych urządzeń.

W związku z tymi problemami jesienią 1994 roku Microsoft anulował projekt WinPad.

Warto jednak zobaczyć nad czym pracował Microsoft i zastanowić się: "co by było gdyby…"

1.00.3203 — Alpha Development Release

Pulpit

Książka adresowa

Zobacz również: Nokia N1

Samouczek
Program pocztowy

Notatnik — wspierający także pismo odręczne


Przykład odręcznej notatki

Bardzo dziś popularne — To Do

Panel sterowania z listą programów

Kalkulator

Menu opcji

Uzytkownik

Ustawienia ekranu

Ustawienia dźwięku

Ustawienia międzynarodowe

Możliwość ustalenia hasła

Informacje o stanie baterii i zapełnieniu dysku

Ustawienia synchronizacji

Menu "szukaj"

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Tablety:

Najlepszy 7 calowy tablet, przynajmniej na papierze Insignia 785 PRO, czyli Goclever także współpracuje z Intelem Xperia Z Ultra teraz także w wersji Wi-Fi. Cena nie zachwyca Asus VivoTab Note 8 - jest nieźle, chociaż nie idealnie [pierwsze wrażenia] Niedrogi Galaxy Tab 3 Lite w pierwszej kolejności w Polsce Motorola pozwoli użytkownikom spersonalizować wygląd tabletu? Samsung ujawnia polskie ceny tabletów z linii PRO Samsung dogonił Apple'a. Asus Padfone Mini i VivoTab Note 8 również na CES 2014 Asus Transformer Book Duet TD300 to jedna z najfajniejszych hybryd Cztery nowe tablety z Samsunga z linii PRO z całkowicie przebudowanym interfejsem Lenovo ThinkPad 8 - poręczny i dobrze wyposażony tablet z Winodws 8.1 Czy potrzebujemy urządzenia takiego jak Galaxy Note 12.2? Komputer w tablecie za 1000 zł. Całkiem nieźle Tak prezentuje się pierwszy tablet z przezroczystym ekranem Galaxy Note Pro na horyzoncie VivoTab Note 8 będzie najlepszym małym tabletem z Windowsem? Nie będzie małego tabletu Nokii, ale będzie Surface Mini NotionInk Adam II 5 najlepszych tabletów w kompaktowym rozmiarze Cztery rdzenie i (wkrótce) Android 4.4 za 500 zł. Warto? Co powiecie na tablet z Windowsem 8.1 za 1300 zł? LG G Pad 8.3 i Sony Z Ultra trafiają do rodziny Google Play edition Samsung szykuje tablety z 8- i 10-calowymi ekranami AMOLED