Wall Street po raz kolejny jest zawiedzione

Apple ogłosił wyniki za pierwszy kwartał 2014 roku. Mimo mnóstwa rekordów inwestorzy pozostają niewzruszeni, a nawet zawiedzeni. Poza tym znamy już najnowsze wyniki co do ilości użytkowników systemu iOS 7.

theswash.com

W nocie prasowej możemy przeczytać między innymi:

Firma Apple® ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał fiskalny 2014 roku, który zakończył się 28 grudnia 2013. Spółka zanotowała rekordowe kwartalne przychody w wysokości 57,6 miliardy dolarów i rekordowy kwartalny zysk netto w wysokości 13,1 miliardy dolarów lub 14,50 dolarów na akcję. W analogicznym kwartale poprzedniego roku dochody wynosiły 54,5 miliardów dolarów, a zysk netto 13,1 miliardy dolarów lub 13,81 dolarów na akcję. Marża brutto wyniosła 37,9 procent, w porównaniu do 38,6 procent w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Sprzedaż zagraniczna stanowiła 63 procent kwartalnych przychodów.

Spółka sprzedała 51 milionów iPhone'ów, rekord kwartalny wszech czasów, w porównaniu do 47,8 milionów w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Apple sprzedało 26 milionów iPadów, także rekord kwartalny wszech czasów, w porównaniu do 22,9 mln w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Spółka sprzedała 4,8 mln komputerów Mac, w porównaniu do 4,1 mln w analogicznym kwartale poprzedniego roku .

Rada Dyrektorów Apple ogłosiła wypłatę dywidendy w gotówce, w wysokości 3,05 dolara na akcję.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z rekordów naszych iPhone'ów i iPadów, dobrych wyników naszych produktów Mac i dalszego wzrostu iTunes, a także oprogramowania i usług", powiedział Tim Cook, CEO Apple. "Kochamy posiadać najbardziej zadowolonych, lojalnych i zaangażowanych klientów i stale inwestujemy w naszą przyszłość, aby ich doświadczenia z naszymi produktami i usługami były jeszcze lepsze".

Apple zawarł w raporcie prognozę na drugi kwartał 2014 roku:

  1. Przychody między 42 — 44 miliardów dolarów,
  2. marża brutto między 37 — 38 procent,
  3. koszty operacyjne między 4,3 — 4,4 miliardów dolarów.

Warto zobaczyć jak do tej pory kształtowała się sprzedaż poszczególnych urządzeń. Począwszy od 2012 roku ciekawym zjawiskiem jest powtarzający się zakres spadków i wzrostów sprzedaży "kwartał do kwartału" w danym roku finansowym.

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Dotychczasowa sprzedaż iPhone'ów przedstawia się następująco:Dotychczasowa sprzedaż iPadów przedstawia się następująco:


Dotychczasowa sprzedaż Maców przedstawia się następująco:

Po konferencji akcje Apple'a zanotowały na giełdzie spadek w wysokości prawie 9%.


Taki spadek spowodowała prawdopodobnie prognoza na kolejny kwartał. "Grudniowy raport jest świetny, ale prawdziwym problemem jest prognoza na Marzec." - Brian Colello, analityk z Morningstar.

Bardzo dobrą wiadomością podzielił się Peter Oppenheimer, CFO Apple'a: "80% wszystkich urządzeń z iOS zostało zaktualizowanych do iOS 7".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Hit Disneya zupełnie za darmo! iPhone 5S - polski unboxing, konfiguracja i przegląd nowości [wideo] Martin z Utrechtu. Człowiek, który potrafi oszukać świat. Duke Nukem Manhattan Project - żart czy prawdziwa gratka dla fanów księcia? Nowe gadżety sterowane iPhone'em prosto z CES 2014 Stratus - pierwszy bezprzewodowy pad dla twojego iPada Pracownik Foxconna: "Apple szykuje iPhone'y z dużymi ekranami" Rayman Jungle Run w promocji. Zagraj w najlepszą grę 2012 roku za darmo! Gdzie ten Tizen? AcePlayer w noworocznej promocji! Pół żartem, pół serio: pierwsza na świecie recenzja iPhone'a 6! Na wakacjach numer jeden w App Store, teraz do pobrania za darmo! Rovio oszalało: fenomenalne Angry Birds Star Wars II do pobrania za darmo! Kultowa gra z Pegasusa do pobrania za darmo! Najlepsze gry i aplikacje 2013 roku według Apple! The Room 2 już na rynku. Część pierwsza do pobrania za darmo! Potężna aktualizacja Infinity Blade 3 już za tydzień! 12 Days of Gifts już w App Store. Czy Apple zaskoczy w tym roku dobrymi prezentami? Bloodmasque - krwawy Action RPG teraz za darmo! Nieszczelności w firmie czy kontrolowane przecieki? Aplikacja dnia: Nietuzinkowe World of Goo HD po raz pierwszy za darmo! Legendarny Colin McRae Rally do pobrania za kilka złotych! iLaber* Aplikacja Dnia: Kultowe Infinity Blade do pobrania za darmo!